dzieci

Komunikatywny kurs języka rosyjskiego dla dzieci

Oferujemy Państwu kursy semestralne dla dzieci w przedziale wiekowym 3-14 lat.

Dzieci uczą się w małych grupach, liczących od 4 do 6 osób. Kurs obejmuje 30 spotkań trwających po 60 minut (dzieci młodsze).
Grupy dzielone są wiekowo: 3-5 lat, 6-9 lat, 10-14 lat.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy lub wtorki i czwartki, bądź w soboty.
Zajęcia w tygodniu – poniedziałki i środy, wtorki i czwartki, odbywają się w godzinach 15:00 – 16:00 (2 x 60min.)lub 16.00 – 17.00 (2 x 60min.) oraz w piątki 15.00 – 17.00 lub 16.00 – 18.00. (2 x 60min.)
Zajęcia w soboty odbywają się w godzinach 12:30 – 14:30 (2 x 60min.)
Cena kursu to 895 zł.
Podręczniki są dodatkowo płatne.
Nasza kadra specjalnie dostosowuje zajęcia do potrzeb najmłodszych, stosujemy w tym celu mieszane metody nauczania z przewagą metody komunikatywnej.
Dzieci zapisywane są do grup w zależności od poziomu znajomości języka. Jeżeli Państwa dzieci uczyły się już wcześniej języka, zapraszamy na test poziomujący.

  • Katiusza dostosowuje zajęcia specjalnie dla potrzeb dzieci
  • Liczebność grup została dobrana tak, aby dzieci miały możliwość kontaktu z rówieśnikami, a zarazem nie rozpraszały się na zajęciach
  • Zajęcia trwają po 60 minut –  jest to optymalny czas w który dzieci są skoncentrowane na lekcji i z łatwością mogą przyswoić wiedzę
  • Zajęcia  prowadzone są mieszanymi metodami, tak aby każde zajęcia były dla dzieci interesujące,  a uczęszczanie na nie sprawiało przyjemność.
  • Wybrane przez nas metody nauczania, gwarantują pełny sukces i satysfakcję z zajęć, zarówno dla dzieci jak i rodziców

 

Zabawka przewodnia Miś Borys 

Program przeznaczony jest na 30 spotkań po 60min, rozłożony na 2 semestry.

Co potrafi……

Uczestnik kursu wymienia kilka liter alfabetu, znają pojedyńcze słowa, które brzmią tak samo w obu językach (mama, woda, dom)

Cel kursu…..

Razem z Misiem Borysem uczestnicy kursu poznają alfabet. Będą umieli się przedstawić i zawrzeć znajomość. Poznają słownictwo w kilkunastu zakresach tematycznych takich jak: dom, zdrowie, zawody, kolory, pory roku, planety, figury geometryczne, warzywa, owoce, zwierzęta domowe oraz hodowlane. Będą mogli wymienić mieszkańców lasu oraz łąki. Będą potrafili opisać swoją rodzinę.

Umiejętności i sprawności Gramatyka
·         Drogie dzieci chcecie poznać Misia Borysa? Ten mały, ciekawski niedźwiadek razem z nami wyruszy w niezapomnianą podróż. Będziemy musieli nauczyć się podstawowych zwrotów, które ułatwią nam zapoznanie się z nim.

·         Przed nami wyprawa pełna ekscytujących wrażeń, przygód i łamigłówek. Odwiedzimy krainy pełne kolorów, magicznych miejsc oraz postaci. Razem z Borysem poznamy cztery piękne siostry: Wiosnę, Lato, Jesień i Zimę. Dowiemy się o ich magii, którą zaczarowują świat dookoła nas.

·         A czy wiecie na jakiej planecie my żyjemy? Miś Borys chętnie zaprosi nas wszystkich na wycieczkę w kosmos.

·         Odwiedzimy też królestwo figur, w którym żyje smok Igor. Nasz nowy znajomy będzie potrzebował naszej pomocy, ale tego dowiecie się już na zajęciach.

·         Następnie udamy się do zaczarowanego ogrodu ogrodniczki Nataszy, w którym znajdziemy mnóstwo zdrowych i pysznych owoców oraz warzyw. Borys ma już fantastyczny pomysł na wykonanie warzywno – owocowej sałatki. Przed nami super zabawa.

·         Naszym kolejnym etapem podróży będzie odwiedzenie farmerki Tatiany. Podczas naszych odwiedzin poznamy zwierzęta domowe i hodowlane. Na pewno każdy z was ma swoje ulubione zwierzątko i nam o nim opowie.

·         Na kolejnym postoju naszej podróży w magicznym lesie na słonecznej polanie w domu Borysa będziecie mogli poznać jego rodzinę: mamę, tatę, siostrę i młodszego brata. Obejrzymy ich rodzinne albumy. Dowiemy się kto jest najbardziej podobny do Mamy a kto do Taty? Wspólnie narysujemy drzewo genealogiczne rodziny naszego misia.

·         Odwiedzając naszą sympatyczną rodzinkę wybierzemy się na wycieczkę do lasu poznamy leśne zwierzęta i rośliny. Dowiemy się wielu interesujących rzeczy

·         Na skraju lasu znajduje się piękna łąka, gdzie można obserwować różne owady. Poznamy ich budowę i zwyczaje a nawet przyjrzymy się z bliska jak pszczoły produkują miód. A każde dziecko wie, ze każdy miś bardzo lubi jeść miód

·         Razem z Borysem „pobuszujemy” w kuchni. Wspólnie przygotujemy wiele smakołyków: koreczki, ciasteczka, sałatki. Dowiemy się, jak prawidłowo należy nakryć do stołu. Sami zorganizujemy przyjęcie na które zaprosimy naszych nowych przyjaciół. Razem z nimi wyruszymy w podróż odwiedzimy różne kraje i zobaczymy jak wyglądają ich tradycyjne potrawy.

·         Zbierając wiadomości, zdjęcia podczas naszej podróży wykonamy własną książkę z naszymi ulubionymi przepisami.

·         Dowiemy się również w jaki sposób dbać o swoje zdrowie. Poznamy piramidę żywności,dowiemy się jak być silnymi i zdrowymi poszukiwaczami przygód.

·         Na koniec razem z Borysem poznamy zawody ludzi, którzy dbają o nasze zdrowie: lekarz, dentysta i pielęgniarka. Dzięki nim dowiemy się jak zbudowane jest nasze ciało i jak funkcjonuje nasz organizm?

·         Dźwięki i litery

·         Rodzaj żeński, męski , nijaki

·         Liczba mnoga i pojedyńcza

·         Liczebniki do 20. Zwykłe i porządkowe

Zabawka przewodnia Tygrysek RAA

Podręcznik Е.А. Хамраева, Э.И.Иванова Русский язык как иностранный 1 oraz słowniczek О.Э. Сергеева Русский язык как иностранный

Program przeznaczony jest na 30 spotkań po 75min, rozłożony na 2 semestry.

Co potrafi……

Uczestnik kursu wymienia kilka liter alfabetu, potrafi liczyć do 5, zna słowa, które podobno lub tak samo brzmią w obu językach (dzień, mama, kot, szkoła).

Cel kursu…..

Razem z tygryskiem Raa uczestnicy kursu poznają alfabet. Będą umieli się przedstawić i zawrzeć znajomość – podać wiek, narodowość, miejsce zamieszkania. Będą mogli przedstawić podstawową informację na temat Rosji. Będą znali liczebniki do 50, nazwy kolorów, zawodów i miejsc pracy, codziennych czynności, dni tygodnia, miesięcy i pór roku. Będą potrafili opisać swoją rodzinę, szkołę i plan dnia (wraz z określeniem godziny.

Umiejętności i sprawności Gramatyka
·         Razem z tygryskiem Raa ruszymy w daleką podróż języka rosyjskiego. Dowiemy się gdzie się znajduje Rosja, kto tam mieszka. Poznamy znanych rosyjskich pisarzy, aktorów, piosenkarzy i t.d. Dowiemy się jak i co musimy powiedzieć jeżeli będziemy chceli poznać kolegę/koleżankę z obcego kraju. W trakcie naszych zajęć Tygrysek Raa pokaże nam jak wygląda alfabet, pobawimy się razem literkami. Poznamy części mowy. Na początek może rzeczownik?

·         A czy wiecie co jedzą w Rosji? Tygrysek Raa na pewno poleci nam dużo fajnego jedzenia, poznajmy kuchnię rosyjską razem. Co to są owoce i warzywa po rosyjsku? Czy Wy wiecie?

·         Hej ho, hej ho do szkoły by się szło! Co mówimy podczas lekcji, jak się zachowujemy w szkole. A czy wiecie, że nasz Tygrysek bardzo lubi się uczyć, jak on to robi? Czasownik jak część mowy.

·         Kto mieszka w domu? Co to jest rodzina? Bardzo dużo pytań naraz, ale Raa zawsze będzie przy nas. Razem raźniej.  Nauka to potęgi kluczJ

·         Czyja jest ta książka? Próbujemy budować pytania. Zaimek przymiotny o znaczeniu dzierżawczym. Przymiotnik w języku rosyjskim, synonymy antonimy co to? Też się dowiemy w swoim czasie. Kolory czerwony, żółty, zielony…. Tygrysku, powiesz jak to będzie po rosyjsku?

·         Liczebnik w języku rosyjskim z Raa, to dopiero zabawa. Razem policzymy do 50. Poznajemy dni tygodnia.

·         Bocian wije gniazdo w czerwcu, a niedźwiedź spi w zimę. Pory roku i miesięcy, okiem Tygrysa Raa. Co robimy w dzień? Układamy własny rozkład dnia

·         Stary Tygrys mocno śpi….Budzimy Tygryska i mówimy która to jest godzina. Czas, zegary po rosyjsku.

·         Gdzie się urodził Tygrys Raa? Co lubi jeść? Jakie ma plany na przyszłość? Przenosimy się w czasie razem.

·         Przyimki в, на, по….Też się nam przydadzą w języku rosyjskim.

·         Dźwięki i litery

·         Rodzaj żeński, męski , nijaki

·         Liczba mnoga i pojedyńcza

·         Przypadki w języku rosyjskim

·         Liczebniki do 50. Zwykłe i porządkowe

·         Czas przeszły, przyszły i teraźniejszy

·         Zaimek przymiotny