• Opublikowano: 4 stycznia 2017

  PETERSBURG AUTOKAREM – TERMIN WYJAZDU 8.07 – 15.07.2017r.

  Cena: 2850 zł + 110 Euro na wstępy

  Rosja – Sankt Petersburg z KATIUSZĄ

  – Sankt- Petersburg – „Wenecja Północy”
  – Peterhof słynna kaskada 140 fontann „Wersalu Północy”
  – Carskie Sioło – tajemnica bursztynowej komnaty
  – Impreza bez nocnych przejazdów
  – Hotel w Petersburgu ***

  ZAPEWNIAMY:
  Zakwaterowanie:
  7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2 osobowe z łazienkami.
  Wyżywienie:
  7 śniadań, 7 obiadokolacji.
  Transport:
  Autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem, video.
  Na trasach dojazdowych w Polsce, przy liczbie uczestników mniejszej niż 18 osób przejazd może nastąpić mikrobusem.
  Ubezpieczenie:
  Signal Iduna S.A.
  Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

  Program
  1 dzień
  Wyjazd z Polski. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

  2 dzień
  Po śniadaniu wyjazd w stronę Petersburga. Przyjazd w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  3 dzień
  Po śniadaniu rozpoczęcie zwiedzania Petersburga z przewodnikiem miejskim. Wyspa Wasilewska, Pole Marsowe, Krążownik Aurora, z którego w 1917 roku oddano sygnał rewolucji Październikowej. Dworzec Finlandzki z reliktem epoki- pomnikiem Lenina (zwiedzanie obiektów miasta z zewnątrz). Najsłynniejszy klasztor Petersburga- Monastyr Smoleński. Twierdza Pietropawłowska -wejście do środka nekropoli rosyjskich carów -soboru św. św. Piotra i Pawła. Ciąg dalszy zwiedzania wzdłuż Newskiego Prospektu. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

  4 dzień
  Po śniadaniu wyjazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I Wielkiego nazywanej „Wersalem Północy”. Wejście do Wielkiego Pałacu i Parku, którego największą atrakcję stanowi kompleks 140 fontann. Kulminacją tego ogromnego pomnika/fontanny jest granitowy piedestał z odlanym w brązie Człowiekiem Słońca – Samsonem walczącym z dziką bestią. Największa fontanna wypuszcza pionowo w górę 20 metrowy słup wody. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po Petersburgu. Fakultatywnie w zależności od repertuaru: balet, wieczór folklorystyczny. Nocleg w hotelu.

  5 dzień
  Śniadanie. Wizyta w Ermitażu – jednym z największych muzeów świata. Jego skarby mieszczą się aż w pięciu pałacach, znajdujących się nad brzegiem Newy. Nazwa muzeum pochodzi od skromnego Pałacu Zimowego Piotra I. Spacer do Soboru św. Izaaka (wejście do soboru). Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w Petersburgu. Na życzenie klienta (fakultatywnie) rejs po rzekach i kanałach Sankt-Petersburga.

  6 dzień
  Śniadanie. Czas wolny na zwiedzanie Petersburga i zakupy.  Na życzenie klienta (fakultatywnie) Wycieczka do Pawłowska – rezydencji Wielkiego Księcia Pawła –syna Katarzyny II, który to podarowała mu z okazji narodzin swojego wnuka. Na uwagę zasługuje westybul zwany „Egipskim”, uzyskał obecny wygląd po dodaniu rzeźb z brązu i medalionów ze znakami zodiaku, Sala Włoska z oknami w kopule, oraz znajdujące się w pałacu salony „Wojny” i „Pokoju”. Zwiedzanie wnętrz pałacu z przewodnikiem w języku polskim, spacer po parku, lub Wycieczka do pałacu Gatczyna – wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, stanowił jedną z najważniejszych reprezentacyjnych rezydencji dynastii Romanowów. Paweł I ustanowił Gatczynę główną rezydencją carów rosyjskich. Zwiedzanie pałacu, spacer po parku. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

  7 dzień
  Po śniadaniu wyjazd do Carskiego Sioła – kompleksu pałacowo-parkowego założonego w XVIII wieku – perły rosyjskiego baroku. Wejście do Pałacu i Bursztynowej Komnaty. Spacer alejkami parku. Po obiedzie wyjazd w stronę noclegu tranzytowego. Nocleg tranzytowy na Łotwie.

  8 dzień
  Po śniadaniu powrót do kraju.

  110 euro – zwiedzane obiekty (Petersburg: Ermitaż, Sobór św. św. Piotra i Pawła, sobór św. Izaaka, Park i Wielki Pałac Peterhofu, Pałac w Carskim Siole z Bursztynową Komnatą), wypożyczenia słuchawek, transportu komunikacją miejską, opłat za miejscowych przewodników, opłaty meldunkowej w Petersburgu.

  Informacje praktyczne:
  Przystanki organizuje się co 3-4 godziny na toaletę. Warszawa-nocleg tranzytowy ok. 700 km – 10 godzin jazdy, plus czas na przerwy.

  slide21