Grażyna Gudalewicz

Native speaker

Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Pedagogiki i Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka rosyjskiego, prowadzi kursy na wszystkich poziomach, od A1 do C1 w różnych międzynarodowych firmach i instytucjach. Asystent egzaminatorów na egzaminach TRKI na certyfikat państwowy Federacji Rosyjskiej. Przygotowuje do egzaminów TELC B1, B2 i C1.

Poza nauczaniem j. rosyjskiego zajmuje się również tłumaczeniami symultanicznymi, konsekutywnymi oraz pisemnymi rosyjsko-polskimi i polsko-rosyjskimi w różnych międzynarodowych firmach i instytucjach. Tłumaczyła m.in. dla wydawnictwa „REA” zbiór „Anegdoty rosyjskie” Współpracuje z wydawnictwami PWN Wydawnictwo Szkolne i PWN-Naukowe

Doświadczenie w prowadzeniu zajęć na różnych poziomach zaawansowania pozwala jej na bardzo indywidualne podejście do słuchacza i wskazanie mu odpowiedniej drogi do jak najszybszego komunikowania się w języku rosyjskim.

Nauczanie języków jest jej pasją, stale poszukuje nowych sposobów skutecznego przekazywania wiedzy językowej, a w wolnym czasie podróżuje.
Jej motto to: „Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Pracuj i ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie”
Uważa, że nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach.

Naucza już od 17 lat, jest native speakerem. Stale się doszkala i rozwija.